Usuwanie przebarwień

Jedną z najpopularniejszych metod jest laserowe usuwanie przebarwień. W tym wypadku można zastosować laserQ-Switches Nd Yag . Doskonale radzi sobie usuwając przebarwienia na twarzy i ciele – zarówno przebarwienia po pryszczach, jak i posłoneczne oraz plamy związane ze starzeniem się skóry. Usuwanie przebarwień laserem to bardzo skuteczny prawie bez bolesny  zabieg.

Przebarwienia to plamy na skórze powstające z powodu nagromadzenia melaniny w jednym miejscu. Tworzą się pod wpływem słońca, zwłaszcza podczas różnych burz hormonalnych (np. w ciąży), kiedy łykamy środki światłouczulające (np. tabletki antykoncepcyjne lub leki na nadciśnienie) czy używamy kosmetyków na bazie alkoholu.

Jak przebiega zabieg?  Naświetlamy laserem poszczególne plamy. Światło jest pochłaniane przez nagromadzoną miejscami melaninę, która odbiera energię i rozbija się na mniejsze kawałki. Taki rozdrobniony barwnik jest samodzielnie usuwany przez organizm. Podczas zabiegu skóra może boleć lub piec.

Po zabiegu. Niedługo po strzale laserowym plamy jeszcze bardziej ciemnieją, a po kilku dniach skóra w tych miejscach zaczyna się złuszczać. Pamiętajmy, żeby bardzo starannie chronić ją przed słońcem. Takie postępowanie jest wymagane po każdym zabiegu laserowym, ale w przypadku przebarwień ma szczególne znaczenie. Laser usuwa ciemne plamy, ale nie pozbawia nas skłonności do przebarwień, dlatego na zawsze jesteśmy już skazani na kremy z filtrami i… siedzenie pod parasolem.